Her kadının güzellik beklentileri birbirinden farklıdır. Kimi kıvırcık saçlarının ahenkle dans etmesini isterken, kimisi de kusursuz düzleştirilmiş ve parlak saçlara sahip olmak ister. İstenilen model ve kişinin saç yapısı birbirinden farklı olduğunda ise ortaya saatler alacak uygulamalar çıkıyor. Biz de jilet gibi düz saçlara sahip olmak isteyenler için eşsiz bir çözüm ile karşındayız, Brezilya Fönü.

Sana çevrenden de daha önce duymuş olabileceğin Brezilya fönünden bahsedeceğiz. Sadece emin ellere emanet edebileceğin saçlarına hayal ettiğin şekli verebilecek bu işlem, beklentilerini karşılayacak ve yüzünü güldürebilecek bir alternatif.

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya fönü kalıcılığını bir süre koruyabilen saç düzleştirme işlemine verilen isimdir. Bu işlem profesyonel kuaförler tarafından çeşitli kimyasallar ve keratin uygulanarak saçların düzleştirilmesini sağlar. Kıvırcık, dalgalı, sağlıklı, boyalı, işlem görmüş ve yıpranmış; yani tüm saç tiplerine rahatlıkla uygulanabilir. Brezilya fönü hakkında bilmen gereken bir diğer şey ise, bu işlemin sadece saçlarını düzleştirdiğidir. Eğer kıvırcık saçlara sahipsen ve düzleştirdiğinde saçların hacimli görünüyorsa, Brezilya fönü sonrasında da saçların yine düz ve hacimli görünür. Bunun yanında işlem esnasında saçına yüksek oranda keratin takviyesi yapıldığı için saçların olduğundan çok daha parlak ve canlı görünür. Brezilya fönü aynı zamanda yıpranmış saçlarına bakım yapmanı da sağlar, yani bir taşla iki kuş.

 Tüm saç tipleri için uygun olan bu işlem sana bolca zaman kazandırır. Ek olarak saçların işlemin kalıcılığı süresince düz olacağından, daha sonrasında saçlarını ekstra düzleştirmene ve ısıya maruz bırakmana da gerek kalmaz. Böylelikle saçların da uzun bir süre boyunca dinlenebilir.

Brezilya Fönü Nedir
Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde saçları yıpratmamak adına dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. Öncelikle saçların fazla yağ ve tozdan kurtulması için arındırıcı şampuanla iki kez yıkanması gerekir. İki kez yıkanmasının nedeni ise ilk yıkamada saçların günlük kirden, ikinci yıkamada ise ölü saç derilerinden arındırılmak istenmesidir. Daha sonrasında ise saçlar bir kısmı nemli kalacak şekilde kurutulmalıdır. Saçların tamamen kurutulmama sebebi ise uygulanacak maddelerin saça çok daha hızlı nüfuz etmesidir. Kurutulmuş saçlara diplere ulaşmayacak şekilde yüksek oranda keratin uygulaması yapılır. Keratin ile canlanacak saçlar, emilim sağlanması için bir süre boyunca bekletilir. Ardından saçları yıpratmayacak, orta seviye ayarda saçlar kurutularak yüksek ısıda düzleştirilir. Saçlarda keratin bulunduğundan bu işlem saçta yüksek hasara neden olmaz. 

 Saçların düzleştirildikten sonra 24-72 saat aralığında saçlara herhangi bir işlem uygulanmaz. Çünkü ısı yardımı ile saçlara uygulanan keratinin saça nüfuz etmesi gerekir. İstenilen süre geçtikten sonra ise saçlar doğal içerikli bir şampuan yardımı ile arındırılır. Yapılan tüm bu işlemlerden sonra ise kişi hayal ettiği yumuşak, parlak ve dümdüz saçlara kavuşur.

Brezilya Fönü Saça Zarar Verir Mi?

Brezilya fönü işleminde ilk amaç saçların alacağı hasarı en aza indirmek olmalıdır. Bu sebeple bu işlemin Mr &Ms Beauty gibi profesyonel ortamlarda yapılması istenmeyen sonuçların önüne geçilmesinde büyük fayda sağlar. Kuaförün kullandığı ürünler ise kalite bakımından büyük önem taşımaktadır. Kullanılan keratin ürünün içeriğinde yer alan formaldehit maddesinin yüksek oranda oluşu, saçlara ciddi zararlar verebilir. Bu sebeple formaldehit maddesini içeren ürünlerden uzak durulması gereklidir. Tercih edeceğin salonun kalitesi, saçlarının zarar görmesinin önüne geçilmesini sağlayacaktır. Evde Brezilya Fönü işlemini denemen ise senin için üzücü sonuçlar doğurabilir. Tercih edeceğin ürünler ve saça uygulayacağın ısı yöntemi saçına zarar verebilir. Üstelik elde edeceğin sonuç da kuafördekine denk olmayabilir. Bunun için evde bu tarz uygulamaları denememek saç sağlığın için akıllıca bir seçim olacaktır.

Brezilya Fönü aynı zamanda saçlarını bir nevi nadasa bırakmanı sağlayacağı için var olan hasarın da zamanla en aza indirilmesini sağlar. Uygulanan yoğun keratin sayesinde de saçlar ısıdan olabildiğince az etkilenirler.

Brezilya Fönü Saça Zarar Verir Mi
Brezilya Fönü Saça Zarar Verir Mi?
Brezilya Fönü İşleminin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Brezilya Fönü İşleminin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Bu işlem ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri ise kalıcılık süresidir. Brezilya fönü emin ellerde yapıldığında saçlarda 3 ila 6 ay arasında kalabilir. Bu süreyi artırmak için ise yapabileceğin birkaç şey tabi ki var. Öncelikle saçların sürekli bir şekilde toplu kalmamalı. Bunun yanında saçlarına yaptıracağın ombre ve röfle gibi işlemlerin Brezilya Fönünün ömrünü kısaltacağını bilmelisin. Ayrıca saçlarını yıkadıktan sonra her zaman bir fön makinesi yardımı ile kurutmalısın. Alacağın bu önlemler sayesinde bu işlemin ömrünü uzatabilirsin.

Brezilya Fönü Fiyatları

Brezilya Fönü için ise ücretlendirme her salonda uygulanan işlem kalitesine ve kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilir. En sağlıklı sonucu elde etmek için işini bilen profesyonelleri  tercih etmede büyük fayda var. Mr & Ms Beauty ise Brezilya Fönü uygulamasında  tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri. Brezilya Fönü fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için buraya tıkla!

Open chat