Saçlarımız kendimizi en iyi ifade edebileceğimiz aksesuarlardan birisidir. Durum böyle olunca onları kendimize göre şekillendirmek de yine bizlere düşüyor. Sıradanlıktan sıkılan ve daha farklı ve cesur bir görünüme erişmek isteyenler için ise alternatif bir yol bulunmakta; Brezilya Örgüsü. Yapımı her ne kadar uğraş getirse de sonucu oldukça tatmin edici olan bu işlem günümüzde sıkça rağbet görmektedir. Bahsedilen işlem, dünya üzerinde birçok kültürden esinlenerek günümüze Brezilya Örgüsü adını alarak ulaşmıştır. 

Daha açık anlatmak gerekirse, Brezilya Örgüsü temelde kısa olan saçların çok daha uzun ve intizamlı görünmesi için saç eklentilerinin de yardımı ile saça verilen şekildir diyebiliriz. 

Bu işlem kadın ya da erkek farketmeksizin uygulanabilir. Brezilya örgüsü yaptırmak isteyen erkeklerin de saçlarında eklentiler kullanılacağı için herhangi bir sorun teşkil etmez. Uygulama sonucunda edinilen görünüm tamamen kişinin isteğine ve zevkine bağlıdır dersek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Brezilya Örgüsüne eklenecek sentetik saçların renkleri, örgünün kalınlığı ya da örgüye takılacak aksesuarlar tamamen bu işlemi yaptıracak kişinin zevkine göre planlanıp uygulanır. 

Her kuaförde yapılan işlemin ise aynı sonucu vermeyeceğini belirtmek gerekir. Durum böyle olunca da her şeyde olduğu gibi bu konuda da işi ehline bırakmak akıllıca bir seçim olacaktır. Aksi takdirde bu konuda uzman olmayan bir kişiye uygulama yaptırıldığında örgüler çok daha aşağıdan başlayacak ve saçlar uzadıkça ortaya çıkan saç formunu yavaş kaybedilecektir. Bu da kimsenin istemediği bir durum. Bu sebeple Brezilya Örgüsünün bir profesyonel tarafından yapılması hem işlemin süresini uzatacak hem de çok daha düzenli bir saç formu elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Brezilya Örgüsü Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu işlemin tamamlanmasının ince işçilikten dolayı biraz uzun süreceğini bilmelisin. Brezilya Örgüsü uygulamasına başlamadan önce işlem yapılacak saçların temiz olması gerekmektedir. Bunun sebebi temiz saçların uygulamayı çok daha kolaylaştırmasıdır. Sonrasında saçlar ince bir tarak yardımı ile bölümlere ayrılırlar. Böylelikle çok daha rahat bir çalışma alanı oluşturulur. Daha sonrasında ise saçlara eklentiler yapılarak diplerden örülmeye başlanır. Burada kuaförün profesyonelliğini ortaya çıkaracak husus saçların en dipten başlayarak örülmesidir. Diğer türlü yukarıda bahsedilen sonuçlar ortaya çıkabilir. Daha sonrasında ise örgü sıkı bir şekilde uca kadar devam ettirilir. Örgüye her zaman enseden başlanır, çünkü işlem çok uzun süreceği için bir sonraki güne sarktığında kişinin herhangi bir sorun yaşamaması amaçlanır.

Brezilya Örgüsü Nasıl Yapılır?
Brezilya Örgüsü Nasıl Yapılır?

Brezilya Örgüsü Ne Kadar Kalıcıdır?

Brezilya Örgüsü’nün en güzel yanlarından biri bu işlemin 3 aya kadar kalıcı olmasıdır, tabi ki bir profesyonele yaptırıldığında. Bu süre içerisinde saçları haftada iki ya da üç kez yıkayabilir, normal bakımı yapmaya devam edebilirsin. Fakat Brezilya Örgüsü işlemi bir amatörün eline bırakıldığında kullanım süresi çok daha kısalacak ve saç formu bozulacaktır. Bunun yanında saçlarda deforme oluşması da söz konusu olabilir. Bu sebeple Mr&MsBeauty gibi profesyonel merkezleri tercih etmek saç sağlığı açısından büyük fayda sağlayabilir.

Brezilya Örgüsü Bakımı

Sanıldığı üzere Brezilya Örgüsü yaptıran kişiler saçlarını yıkamada herhangi bir sorun yaşamazlar. Normal saç yıkama rutini Brezilya Örgüsü’nden sonra da kolaylıkla devam ettirilebilir. Hassas olunması gereken yer ise saç dipleridir. Bu sebeple saç diplerine yumuşak bir şekilde masaj yaparak yıkanması diperin acımasının da önüne geçer. Dikkat edilmesi gereken tek nokta ise saçları gün aşırı yıkamamaktır. Bunun sebebi ise Brezilya Örgüsü kullanım süresini uzatmaktır. Saçları haftada 2 – 3 defa yıkamak yeterli olacaktır.

Brezilya Örgüsü Bakımı
Brezilya Örgüsü Bakımı
Brezilya Örgüsü Saça Zarar Verir Mi

Brezilya Örgüsü Saça Zarar Verir Mi?

Bu işlem doğru bir biçimde yapıldığında saçlara herhangi bir zarar vermez. Bunun yanında Brezilya Örgüsü yaptıran kişilerin saçlarına bakımı da büyük önem taşır. 3 ay sonunda saçlar açıldığı zaman göreceğin manzara seni şaşırtabilir. Çünkü örgüler açıldığında dökülmüş birçok saç tutamı göreceksin. Bunun sebebi ise örgünün saçına verdiği zarar değildir. Sağlıklı bir insan günlük 100 tele yakın saç dökebilir. Brezilya örgüsünde ise saçlar çok uzun bir süre açılmadığı için bu tutamlar seni korkutabilir. Ama bu örgüler saçında herhangi bir dökülmeye ya da saç kaybına yol açmaz.

Brezilya Örgüsünün Avantajları

Brezilya örgüsünün hoş görünümünden sonraki en büyük avantajı sürekli kabaran ve şekli bozulan saçlarla uğraşmamaştır. Kolayca bakımını yapabileceğin saçlarını herhangi bir form bozulması yaşamadan uzun süre kullanabilirsin. Bunun yanında saçların normalden çok daha gür gözükecektir. Brezilya Örgüsü’nün seni zorlayacak tek yanı ise saçlarını biraz ağırlaştıracak olmasıdır. Fakat bu çoğu kullanıcı için herhangi bir problem oluşturmuyor.

Brezilya Örgüsü Fiyatları

Brezilya Örgüsü için ise ücretlendirme her salonda uygulanan işlem kalitesine ve kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilir. En sağlıklı sonucu elde etmek için işini bilen profesyonelleri tercih etmede büyük fayda var. Mr&MsBeauty ise Brezilya Örgüsü uygulamasında tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri. Brezilya Örgüsü fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için hemen indir!

Open chat