Hayatımızın en önemli günlerinden biri olan düğün zamanı sonunda gelip çattı ise, bu özel günü en kusursuz hali ile yaşamak her gelinin hakkı! Gelinlikten ayakkabıya, düğününün yapılacağı mekandan temasına kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bu günde en çok göz önünde olacak unsurlardan biri de gelin başıdır. Gelinliğini özenerek seçen gelinin mükemmel görünmek için artık tek eksiği saç ve makyajıdır. Yapılacak saç modelini seçerken ise birçok ayrıntı dikkate alınarak hareket edilmelidir. 

Gelin Başı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu güzel günün en gözde kişisi gelinin görünümünü tamamlayacak en önemli unsur şüphesiz saçıdır. Fakat saç modelini seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öyle ki gelin saçı düğüne ne kadar uyumlu olursa, gelin düğün esnasında o kadar rahat edebilir. Biz de bu sebeple gelin başı yaptırırken dikkate alınması gereken birkaç hususu senin için sıraladık. 

  • Saç Uzunluğu ve Rengi

Saç uzunluğu model seçiminde önemli olsa da saç eklentileri sayesinde kısa saçlar da kolaylıkla düğüne hazır hale gelebilir. Fakat saçlarını kısa seven gelinler için de birçok model seçeneği bulunmaktadır. Hafif dalgalı ya da tamamen düz ve aksesuarlar ile bezenmiş bir saç da seni günün yıldızı yapabilir.  Bunun dışında saç rengi de büyük önem arz eder. Bazı saç renkleri kimi modelleri taşıyamaz ve tam gösteremez. Bu sebeple Gelin Başı işleminde bir uzman fikri almanın büyük yardımı olacağını belirtmeliyiz.

  • Yüz Şekli

Her yüz tipi birbirinden eşsiz ve farklı olduğu için, bunlara uygulanacak işlemler de doğal olarak birbirinden farklı olacaktır. Yüzün ortaya çıkarılması isteniyorsa sıkı bir topuz kullanılabilir, ya da büyük bir alın kahkül yardımı ile kapatılabilir.

  • Düğün Mekanı

Öncelikle düğün açık alanda mı ya da kapalı alanda mı yapılacağı netleştirilmeli. Bunun sebebi ise salon düğünlerinde yani kapalı alanlarda var olan dekorasyonun oldukça gösterişli olmasıdır. Bu tip ortamlarda açık ya da örgü tipi yapılacak saçlar sönük kalabilir. Bu sebeple salon düğünlerinde şık bir görünüm yakalamak için toplu saç ya da topuz tercih edilmelidir. Kır ya da yat düğünü konseptinde ile helenistik ya da hafif maşalı dalgalı saçlar tercih edilmelidir.

  • Gelinlik

Yapılan gelin başı uygulamasının gelinlikle uyumlu olması önemlidir. Gelinliği gölgede bırakacak bir saç modeli ya da gelinliğin yanında oldukça sönük kalacak saç modelleri tercih etmek düğün gününün istediğin gibi hatırlamamana sebep olabilir. Gelin başı her zaman gelinlikle bir ahenk içerisinde olmalıdır. Böylelikle en özel günün akıllarda çok da masalsı bir biçimde hatırlanabilir.

Gelin Başı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Tesettür Gelin Başı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Tesettür Gelin Başı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür Gelin Başı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Gelinlik

Tesettür gelin başı, gelinin seçeceği gelinlik ile büyük bir uyum içerisinde olmalıdır. Zira şaşalı bir gelinliğe ufak topuzlu bir gelin başı yapılması görünümde büyük bir tezata neden olabilir. 

  • Makyaj

Gelin başı modeli seçiminde gelinlik kadar makyaj da büyük önem taşımaktadır. Süslü topuzlara ek olarak yapılan ağır makyajlar bir süre sonra göz yorabilir. Ya da topuza nazaran sönük kalan bir makyaj, fotoğraflarda oldukça soluk çıkmana neden olabilir.

  • Duvak

Duvak seçimi de diğer tüm dikkat edilmesi gerekenler gibi bir anda tüm havanızı değiştirebilir. Gelinliğe uygun olarak seçilen duvak uzunluğu, yapılacak gelin başı modeline de uygun olmalıdır. Fazla katlı ve pırıltılı duvaklar gelin başının önüne geçebilir. Ya da oldukça ince seçilen ve sade duvaklar ise gelin başının zayıf görünmesine neden olabilir.

  • Taç ve Aksesuar

Gelinliğe uygun seçilecek taç ve aksesuarlar tüm görünümü tamamlayıcı nitelikte olacağı için seçim yaparken özen gösterilmelidir. İhtişamlı görünmek adına tercih edilecek büyük taç ve aksesuarlar hem başına ağır gelebilir hem de tamamlayıcı olmak yerine oldukça fazla dikkat çekebilir.

Düğün gününü renklendirecek ve en çok dikkat çekecek tek kişi sensin. Bu sebeple dekorasyondan gelinliğe, makyajdan gelin başına kadar olan tüm seçimlerinin tamamen seni ve tarzını yansıtacağını unutmamalısın. Bu sebeple eğer bu süreçte herhangi bir konuda seçim yapmakta zorlanırsan, bir uzmana danışman sana büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bir uzman yardımı almak aynı zamanda omuzlarındaki yükü de hafifletecektir.

Gelin Başı Fiyatları

Gelin Başı için ise ücretlendirme her salonda uygulanan işlem kalitesine ve kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilir. En sağlıklı sonucu elde etmek için işini bilen profesyonelleri tercih etmede büyük fayda var. Mr & Ms Beauty ise gelin başı uygulamasında tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri. Gelin başı fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için hemen indir!

Open chat