Dolgun ve uzun kirpikler, etkileyici bakışların, gösterişli bir göz makyajının en büyük destekçilerinden bir tanesidir. Bu nedenle çoğu maskara, reklam kampanyalarını kirpikleri ne kadar uzatıp dolgunlaştırabileceği üzerine kurar. Kirpiklerin dolgunlaştırılmadığı bir makyaj ise asla tamamlanmış sayılmaz. İpek kirpik uygulaması ise, maskaralar ve takma kirpiklerden çok daha kalıcı bir kirpik dolgunlaştırma yöntemidir. 

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik, kirpiklere eklenerek onların dolgunlaşmasına yardımcı olan bir uygulamadır. İpek materyalden üretilen bu suni kirpikler, özel bir işlemle kirpiklerin aralarına tek tek yerleştirilir. Bu işlem sırasında, özel bir yapıştırıcı kullanılır. İpek kirpik yapımı için seçilen yerin alanında uzman olması önemle tavsiye edilmektedir, çünkü hassas bir bölgede, titizlikle yapılması gerekli olan bir işlemdir.

İpek Kirpik Nedir
İpek Kirpik Nedir?

İpek Kirpik Nasıl Takılır?

İpek kirpik nasıl takılır sorusu bu konuda sıkça merak edilenlerin başında geliyor. Şimdi adım adım ipek kirpik nasıl yapılır inceleyelim: 

  • Önce göz altlarına özel bir bant yapıştırılır. Bu bant, yapıştırıcının fazlasının alındıktan sonra üzerine koyulmasına ve gözün alt kısmının korunmasına yarayacaktır. 
  • Sonrasında, ipek kirpikleri yapıştırmak için kullanılacak medikal yapıştırıcı hazırlanır. 
  • Yapıştırıcıdan bir miktar alınır, orta kısımlardan bir nokta seçilir. Seçilen kirpik, yapıştırıcıya batırılır, yapıştırılacak nokta seçilerek ayrılır. Yapıştıcılı kirpik seçilen noktaya doğal kirpik görünümünü koruyacak şekilde yerleştirilir. 
  • Yapıştırılan kirpiğin doğru pozisyonda bulunması ve yanlış bir konumda bulunuyorsa düzeltilmesi son derece önemlidir, çünkü yapıştırıcı kuruduktan sonra bu kirpiği düzeltmek daha zordur.
  • Aynı şekilde, farklı bölgelere ipek kirpik yapıştırılarak devam edilir. Eklenen kirpiklerin yanına değil de farklı bir bölgeye uygulamak, yeni yapıştırılmış kirpiğin bozulmasını engeller. 
  • Yapıştırıcının çok alınması bölgede topak topak bir görüntü ortaya çıkaracağı için yapıştırıcının fazlasının alınması önemlidir. 
  • Belirli aralıklarla, yapıştırıcının daha iyi kuruması için özel bir kurutma ekipmanı kullanılır. 
  • İki göze de bu işlem uygulanarak, aralarındaki eşitlik gözetilerek tamamlanır.

İpek Kirpik Malzemeleri

İpek kirpik malzemeleri, ipek kirpik yapıştırıcısı(kaliteli ve güvenilir markalar tercih edilmelidir), ipek kirpik bandı(işlem sırasında göz altında kullanılan, medikal bir bant), ipek kirpik hava pompası(ipek kirpik uygulamasında, belirli aralıklarla kullanılan ve yapıştırıcıyı çabuk kurutarak işlemin kısalmasını sağlayan bir ekipman),  çeşitli özelliklerdeki kirpik ayırma ve ekleme cımbızları (işlem sırasında, ipek kirpiği tutmaya ve doğal kirpikleri ayırmaya yarayan, ustalıkla kullanılması gereken özel cımbızlar) bulunmaktadır. İpek kirpik seti olarak toplu halde bazı pazar yerlerinden edinmek mümkündür.

İpek Kirpik Malzemeleri
İpek Kirpik Malzemeleri
İpek Kirpik Bakımı
İpek Kirpik Bakımı

İpek Kirpik Bakımı

İpek kirpik yaptıranlar arasında en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de ipek kirpik bakımıdır. İpek kirpik uygulaması ardından, 24 ya da 48 saat içerisinde göz bölgesine su değmemesi gerekmektedir. Bunun yanında, hijyen kurallarına uyulması ipek kirpikler için elzemdir. Uyurken kirpiklere zarar verecek şekilde yüzüstü yatmamak ipek kirpik bakımı açısından önemlidir. Bunun yanında, gözleri ovuşturmamak gerekmektedir, bu davranış ipek kirpiklerin dökülmesine neden olur. İpek kirpik bakımı için dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise, aşırı sıcak ortamlarda bulunmamaktır. Dökülen kirpiklerin yeniden eklenmesi için uzmana başvurulabilir.

İpek Kirpik Zararlı Mı?

İpek kirpik, takma kirpiğe gerek duymadan her güne hazır olmanı sağlar ancak ipek kirpik zararları olup olmadığı da endişe konusudur. Konu hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi ise ipek kirpiklerin doğal kirpiklerin dökülmesine neden olup olmadığıdır. İpek kirpik takma için tercih edilen uzmanın doğru seçilmesi bu açıdan oldukça önemlidir. İpek kirpik uygulamasında kaliteli yapıştırıcı ve malzemelerin kullanılması ve uygulamanın titizlikle yapılması doğal kirpiklerin dökülmesine neden olmaz. Bunun yanında, ipek kirpik uyguladıktan sonra gözü sertçe ovalamak ya da ipek kirpiklerle oynamak doğal kirpiklerinin de dökülmesine sonuç açacaktır. Kullanılan yapıştırıcıya cildinizin alerjik reaksiyon gösterme ihtimali vardır, bu durumda ipek kirpik uygulamasının zararları ortaya çıkabilir.

İpek Kirpik Fiyatları

İpek kirpik fiyatları, uzmanın tecrübesine ve kullandığı malzemelere göre değişiklik gösterebilmektedir. İpek kirpik fiyat bilgisine ulaşmak için, uygulamamızı ziyaret edebilir ve alanında uzman kişiler ile kolayca iletişime geçebilirsin. 

İpek Kirpik Hakkında En Çok Merak Edilenler

İpek kirpik çıkarma, uygulaması gibi profesyonellerce yapılması gerekli olan bir işlemdir. İpek kirpik yapıştırıcısının çözülmesi için gerekli olan özel solüsyonlar ile, göz kapağı tahriş edilmeden ipek kirpikler çıkarılabilir. 

Evde ipek kirpik çıkarma için bu özel solüsyona ihtiyaç vardır, aksi takdirde göz kapağı üzerinde tahriş olmuş bölgeler ortaya çıkabilir. Bunun yanında, buhar uygulaması ile yapıştırıcı yumuşatılabilir. Ayrıca yağ bazlı makyaj temizleyici gibi ipek kirpiklerin dökülmesine neden olacak malzemeler kullanabilirsin. Kirpiklerini çekiştirerek çıkarmaman doğal kirpik sağlığın açısından da büyük önem taşıyor.

İpek kirpik fiyatları şehirden şehire ve uzmandan uzmana farklılık gösterebilmektedir. Fiyat hakkında daha detaylı bilgi almak için uygulamamızı ziyaret edebilirsin.

İpek kirpik, zarar görmediği durumlarda iki aya kadar kalıcı olmaktadır. 

İpek kirpik, özel cımbızlar ile kirpikler ayrılarak ve ipek kirpikler aralarına yerleştirilerek takılır. Bu işlem için kaliteli ve özel bir yapıştırıcı kullanılmaktadır.

İpek kirpikleri, bunun özel eğitimini almış uzmanların çalıştığı güzellik salonlarında yaptırabilirsin. Ancak, ev rahatlığında profesyonel bir hizmet alman da mümkün. Daha detaylı bilgi için uygulamamızı ziyaret et!

Open chat