El ve tırnak bakımına önem veren kişileri bu alanda duydukları her trend kolaylıkla etkileyebilir. Günümüzde ortaya çıkan sayısız tırnak uygulaması düşünüldüğünde de bu seçenekler kafa karıştırıcı bir hal alabilir. Bu sebeple bu işlemler uzun zaman alan ve kısa zaman alan tırnak uygulamaları olarak ikiye ayrılabilirler. Çoğu zamansa kısa süren işlemler tercih sebebi olabiliyor. Biz de seni bu bahsedilen işlemlerin en pratik olanı Kalıcı Oje uygulaması ile tanıştırmak istiyoruz. Kalıcı oje günlük yaşantımızda kullandığımız ojelerin aksine tırnakta çok daha uzun süre herhangi bir zarar görmeden kalabilirler. Bunun yanında kalıcı ojeler parlaklıklarını uzun süre korudukları için bakımlı görünümünün de eşsiz birer tamamlayıcısı olabilirler. Hem uygulanması pratik olduğu için, hem de sonrasında rahat bir kullanım sundukları için kalıcı ojeler şu sıralar oldukça popüler sıklıkla tercih edilen bir işlem konumundalar.

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje, adından da anlaşılacağı üzere kullanım süresi oldukça uzun olan bir oje çeşididir. Kalıcı oje uygulamasının oldukça kolay olduğunu da söylemek mümkündür, böylelikle uzun saatler boyunca salonda oturmak zorunda da kalmazsın. Bu uygulama sayesinde tırnaklar hava alabildiği için sonrasında herhangi bir sararma problemi ile de karşılaşılmaz. Üstelik kaliteli malzemeye sahip olduğu için de oje haftalarca parlaklığını koruyabilir. Bunun yanında darbe çarpma ya da çizilmelere de dayanıklı oldukları için görünüm bakımından seni hayal kırıklığına uğratmazlar.

Kalıcı Oje Nedir
Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

İlk olarak tırnakların pürüzsüzleştirilmesi amaçlanır, bunu da bir törpü yardımı ile kolaylıkla yapmak mümkündür. Pürüzlü bir yüzeye yapılan kalıcı oje görünüm açısından işlemi yaptıran kişiyi tatmin etmeyebilir. Törpü işleminin ardından tırnağa kişinin isteği ve zevkine göre seçtiği şekil verilir. (kare, oval, sivri vb.) Daha sonrasında ise kalıcı ojenin uygulanması için birtakım hazırlıklar yapılır. Bunun ilki tırnağın yağdan arındırılmasıdır. Yağlı tırnaklar işlem kalıcılığını etkileyebilirler.  Bu sebeple oje öncesi tırnağa matlaştırıcı bir solüsyon uygulanır. Her ne kadar törpüleme işlemi yapılsa da tırnak yatağında meydana gelen bazı bozukluklar sebebiyle tırnakta dalgalanmalar ya da yer yer kararmalar söz konusu olabilir. Bunun önüne geçmek için ise tırnak yüzeyini nötrlemeye yardımcı bir baz uygulanır. Böylelikle tırnak rengi de eşitlenmiş olur. Ardından renklendirme işlemine geçilir. Kalıcı ojenin içeriği normal ojeninkinden farklı olduğu için temiz sonuçlar elde etmek adına bu işlemin bir uzman tarafından yapılması daha doğru olacaktır. Aksi durumda hoş gözükmeyen bir tırnak ile karşı karşıya kalabilirsin. Bu tarz profesyonellik gerektiren işlemler için Mr&MsBeauty gibi adresleri güvenle tercih edebilirsin. Renklendirme işlemi tamamlandıktan sonra ojenin kalıcılığını arttırmak için top coat adı verilen uygulama yapılır. Bu işlem ojenin çok daha canlı, parlak ve dolgun görünmesini sağlar. Bu uygulamada renk seçiminde ise günlük kullanılabilecek renkler tercih etmek de akıllıca bir seçim olacaktır. Diğer türlü kullanım süresi dolana kadar seçtiğin rengin parlaklığını koruyacağını bilmende fayda var. Kalıcı oje bahsedilen uygulama adımlarının tamamlanmasının ardından 21 güne kadar kullanıma hazır hale gelir.

Kalıcı Oje Tırnakta Ne Kadar Kalır?

Kalıcı oje uygulamasının kalıcılık süresini işlemin yapıldığı salon kalitesinden kişinin kullanım alışkanlıklarına kadar bir sürü faktör etkileyebilir. Bunun yanında temizlik ürünleri gibi aşındırıcı özellikteki maddeler ile çok fazla haşır neşir olunmamalıdır. Bu gibi durumlarda eldiven kullanılması ojenin kalıcılığını koruma oldukça önemlidir.Uygulandığı andan itibaren kalıcılık süresi 3 hafta kadar sürse de, gerekli bakımlar yapılarak bu süre bir aya kadar rahatlıkla uzatılabilir. Çok fazla tekrarlanması gerekmediği için de oldukça ekonomiktir. Tırnak uzama süresine göre rahatlıkla kullanılabilecek bu teknik deforme olmadığı için rötuş gerektirmez. Fakat tırnaklar uzadığı zaman görünümün bozulmaması adına işlem tekrarlanmalıdır. 

Ağda Nasıl Yapılır?
Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Bu uygulama klasik ojenin aksine yoğun aseton uygulaması ile çıkmaz. Bu sebeple evde yapılan kalıcı oje çıkarma işlemleri tırnak yapısına ve yatağına zarar verebilir. Kalıcı oje çıkarmak isteyenlerin bu işlemi güvenilir bir salonda yaptırması tırnak sağlığını korumaları açısından önemlidir. Kalıcı oje, sadece profesyonel tırnak solüsyonları ile bekletilerek çıkarılabilir. Bekleyen tırnaklar daha sonra tırnak uzmanları tarafından tırnak yüzeyini çizmeden soyma işlemi yapılır. Bu işlemin süresi de oldukça kısa olduğu için günlük yaşantını herhangi bir şekilde etkilemez.  

Kalıcı Oje Fiyatları

Kalıcı Oje için ise ücretlendirme her salonda uygulanan işlem kalitesine ve kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilir. En sağlıklı sonucu elde etmek için işini bilen profesyonelleri tercih etmede büyük fayda var. Mr&MsBeauty ise kalıcı oje uygulamasında tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri. Kalıcı oje fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için hemen indir!

Open chat