Kaşlar, yüze ifade katan ve gözleri tamamlayan bir niteliğe sahiptir. Bu nedenle kaş şekillendirmek güzellik için tamamlayıcı bir adım olarak görülür. Ancak bazı durumlarda yalnızca kaş şekillendirmek yetmez ve daha fazlasına ihtiyaç duyulabilir. Bu aşamada değerlendirilecek seçeneklerden bir tanesi de kaş laminasyonudur. 

Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş laminasyonu, vitamin, keratin ve protein desteğini içerir ve kaşların yeni bir forma girmesini, hacim kazanmasını sağlar. Kaş laminasyonu, aynı zamanda kaş lifting ya da kaş botoksu olarak da anılmaktadır. Bu yöntemde, kaşların doğal şekli korunur ve yukarıya doğru şekillendirilerek kaşlara daha canlı ve hacimli bir görünüm kazandırılır. Ayrıca, kaş laminasyonu sırasında acı verecek bir işlem de uygulanmaz. 

Kaş laminasyonu yarı kalıcı bir kaş makyajı uygulaması olarak kabul edilir. Düşük kaşların ortaya çıkarabileceği yorgun görünümün kaybolmasına yardımcı olur. Ayrıca, farklı yönlere doğru büyüyerek düzensiz bir görünüm ortaya çıkaran kaşların da şekillenmesine imkan tanıyarak düzgün bir şekilde uzayan, gür kaşların ortaya çıkmasını da sağlar.

Kaş Laminasyonu Nedir
Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır?

Kaş laminasyonu, diğer kaş kalınlaştırma yöntemlerinden ayrı olarak, acı vermeyecek bir şekilde uygulanmaktadır. Şimdi adım adım kaş laminasyonu nasıl yapılır inceleyelim:

 • İlk olarak, kaşlarda herhangi bir makyaj varsa bu makyaj çıkarılır, kaş derisi üzerinde yağ kalıntısı olmaması için özel bir kaş şampuanı ile bölge temizlenir. Bu işlem, primer ile de yapılabilir. 
 • Sonrasında, kaşlara istenilen şekil verilir, kaşlar yukarıya doğru taranır ve ardından özel bir yapıştırıcı kullanılarak bu şeklin sabitlenmesi sağlanır. Bu işlem sırasında ince ve özel bir tarak kullanılır, böylece daha verimli bir sonuç elde edilir.  
 • Yapıştırıcının ardından kaş üzerine iki solüsyon daha uygulanır ve bu karışım ortalama olarak 45 dakika kadar kaş üzerinde bekletilir. 
 • Kaş laminasyonu işlemi, kaş boyama da içeriyorsa bu bekleme süresinin ardından kaşlar boyanır. Bu da kaşların uzun süre boyunca daha hacimli görünmesini sağlar.
 • Kaş boyama sonrasında kaşlara botoks bakımı yapılır. Kaşlara uygulanan bu botoks, cilde iğne ile enjekte edilmez, temelinde kaşlara bakım yaparak onları güçlendirmek vardır. Bu bakım sayesinde kaşlar ihtiyacı olan keratine ve vitamine kavuşmuş olur.
 • Kaş alımına ihtiyaç varsa son olarak fazlalık olan kaş telleri alınarak kaş şekillendirmesi yapılır ve kaş laminasyonu işlemi tamamlanır.
Kaş Laminasyonu Evde Nasıl Yapılır
Kaş Laminasyonu Evde Nasıl Yapılır?

Kaş Laminasyonu Evde Nasıl Yapılır?

Kaş laminasyonu genellikle güzellik salonlarında, profesyoneller tarafından uygulanmaktadır. Kaşlara sürülen yapıştırıcının kalıcılığı düşünüldüğünde, kaşlara verilen şeklin estetik görünmesi için bir uzman yardımı alınabilir. Ancak evde kaş laminasyonu da yapılabilir. 

Kaş laminasyonu evde nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı, kaş laminasyonu seti edinmek olacaktır. Kaş laminasyonu kiti olarak da bilinen bu setler, evde kaş laminasyonu yapmak için ihtiyacın olan tüm malzemeleri içerecek olanlardan seçilmelidir. Şimdi adım adım evde kaş laminasyonu yapım aşamalarını inceleyelim:

 • İlk olarak kaşlar temizlenir, cilt yağlı yapısından arındırılarak kaş laminasyonu uygulamasına hazır hale getirilir. Bunun için micellar ya da yüz yıkama jeli kullanılabilir.
 • Kaşlar, istenen şekilde yukarıya doğru taranır ve ardından setin içerisinde yer alan yapıştırıcı uygulanarak bu işleme devam edilir. Kaşların tek tek ayrılması için set içerisinde minik bir tarak bulunur ve bu aşamada kullanılır. 
 • Ortalama 10 dakika kadar beklenerek diğer solüsyonlar da kaş üzerine uygulanır. Üzerine streç film kapatılarak beklenir. Streç film sürecin daha etkili ve hızlı olmasını sağladığı için tercih edilir.
 • İşlem tamamlandıktan sonra kitin içerisindeki solüsyon ile yapıştırıcı temizlenir. 
 • Dilersen sonrasında kaşını alabilir, kısaltabilir ya da boyayabilirsin.

Kaş Laminasyonu Zararlı Mı?

Kaş laminasyonu uygulaması, etkinliği yüksek yapıştırıcı ve solüsyonlar ile yapıldığı için, hassas cilt ve gözler üzerinde tahriş meydana gelmesine neden olabilir. Bu durum, kaş dökülmesi ile de sonuçlanabilir. Bunun yanında, yapıştırıcının kokusu nefes darlığı çekenler için zor anlar yaşatabilmektedir. Bu nedenle, hassas bir cilt tipine sahipsen kullanacağın ya da kullanılacak malzemeleri iyice araştırmalısın. Kaş laminasyonunun adımlarından bir tanesi olan kaş botoksu, yani kaşların özel bir karışım ile beslenmesi ise atlanmaması gereken bir adımdır. Bunun nedeni ise kaşların beslenip güçlenmesi ve sonucunda dökülme riskinin azalmasının sağlanmasıdır.

Kaş Laminasyonu Hakkında Merak Edilenler

Kaş laminasyonu, uygulandıktan sonra genellikle 6 ya da 8 hafta kadar kalıcılığa sahiptir. Bu süre içerisinde kaşların daha kalkık görünmesini sağlayarak yüze daha etkili bir ifade katılmasına yardımcı olur. 

Kaş küsmesi denilen kaş kaybı durumunda olanlar, kaşlar arasında simetrinin sağlanmadığı kişiler, kaşları birbirine zıt yönde ve düzensiz uzayanlar, düşük kaş yapısına sahip kişiler için kaş laminasyonu uygulaması sıkça tercih edilir.

Kaş laminasyonu, özel bir yapıştırıcı aracılığı ile yukarı doğru taranarak şekillendirilen kaşlara çeşitli solüsyonlar uygulanarak desteklenen, yarı kalıcı niteliğe sahip bir kaş makyajıdır. Bazı kaş laminasyonlarında kaş boyama da tercih edilir. Kaş laminasyonu sonucunda kaşların neden olabileceği yorgun görünümün önüne geçilebilir.

Kaş laminasyonu fiyat bilgisi, şehire, uzmana ve kullanılacak malzemelerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Hemen bilgi almak için uygulamamızı ziyaret et!

Mr. & Ms. Beauty ise Kaş Laminasyonu uygulamasında tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri.
Kaş Laminasyonu fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için hemen indir!

Open chat