Kaş tasarımı, kişisel bakım ve güzellik açısından önemsenen bir konudur. Kaşlar, yüze simetrik bir görünüm kazandırabileceği gibi bunun tersine de yol açabilir. Bu nedenle kaş şekillendirme ve kaş tasarımı düzenli olarak yapılır. Kaşların inceliği ya da kalınlığı tüm çehrenin değişmesini sağlamaktadır. Şekillendirilmiş, dolgun kaşlar yüze genç ve enerjik bir hava katabilir. Ayrıca kaş tasarımı, makyaj açısından da tamamlayıcı bir nitelik taşımaktadır. Şekillendirilmiş ve dolgun kaşlar, başarılı bir makyaj için gereklidir. Böylece yüze hoş bir ifade katılır ve göz makyajı tamamlanmış olur. Kadın ve erkek kaş tasarımı profesyoneller tarafından yapılmalıdır, böylece yüz şekline uygun bir kaş görünümü elde edilebilir.

Kaş Tasarımı Nedir?

Kaş tasarımı, kaşların yüz yapısına uygun olarak yeniden şekillendirilmesi demektir. Bu süreçte kaşın formu, kalınlığı ya da kavisinin nasıl olması gerektiğine odaklanılır. Kaş tasarımı sonrasında kaşlar doğal, kavisli ya da kalkık bir görünüme sahip olabilir. 

Kavisli kaşlar, çekici bir görünüm uyandırırken kalkık kaş modelleri daha feminen bir görünüm oluşturmaktadır. Daha doğal görünen kaşlar için ise kavissiz, düz bir tasarım tercih edilir. Doğal kaş tasarımı son zamanlarda daha popüler bir hal alarak sıkça tercih edilmektedir.

Kaş Tasarımı Nedir
Kaş Tasarımı Nedir?

Kaş Tasarımı Nasıl Olmalı?

Yüz için doğru kaş stilini bulmak son derece önemlidir. Bunun için kaş tasarımı yapılırken belirli ölçüler gözetilir. Kaş tasarımı, kişinin doğal kaş yapısının korunarak yapılmalıdır. Böylece daha modern bir görünüm elde edilebilir. Bunun yanında, yüz yapısına göre kaş tasarımında genellikle hangi modellerin kullanıldığına da bir göz atalım. 

Kare yüz yapısı ve belirgin yüz hatları için daha ince ve hafif kavisli bir kaş tasarımı tercih edilebilir, bu sayede kaşlar yüze daha uyumlu ve yumuşak bir görünüm kazandırır. Yuvarlak yüz yapısına sahip kişiler için kavisli kaşlar, uzun yüz yapısı için ise kavissiz ve kalın bir kaş modeli daha uygundur. Oval yüz yapıları için ince şekillendirilmiş ve uzun bir kaş yapısı daha tamamlayıcı bir işlev görür. Son olarak, kalp şeklindeki yüz yapıları için kalın kaş tasarımı modellerinin daha hoş duracağını belirtelim.

Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır
Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kaş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kaş tasarımı nasıl yapılır sorusuna, microblading, kaş laminasyonu, pudralama gibi farklı yöntemlerle yapıldığı cevaplarını verebiliriz. Kaş tasarımı için önemli olan, kaşlarının neye ihtiyaç duyduğunu belirlemektir. Yüzüne uymayan kalın bir kaş yapısına sahipsen, yalnızca kaşlarını incelterek kaş tasarımı yaptırabilirsin. Kaşlarının şekli simetrik değilse ve bu durum seni rahatsız ediyorsa, kaş laminasyonu ya da microblading gibi yöntemlere başvurabilirsin. 

Kaş laminasyonu, kaşlara herhangi bir ekleme yapmadan, onların yukarıya doğru şekillendirilmesine dayanır ve birkaç ay kalıcıdır. Profesyonel birine yaptırılması önerilmektedir ancak kaş laminasyon kitleri edinilerek evde de yapılabilir. Kaş laminasyonu sırasında etkili bir yapıştırıcı kullanıldığı için işlemin düzgün uygulanması son derece önemlidir.

Microblading ise kıl tekniği olarak da bilinir ve seyrek kaşlar için tercih edilir. Bu yöntemde, kaşların arasında kalan boşluklara kalıcı boya ile kıl görünümü verilir ve kaşların hem dolgunlaştırılması hem de şeklinin düzenlenmesi sağlanır. Microblading, kaş kontürü olarak da bilinir. Kaş kontüründe önemli olan, kaşlara verilecek yeni şeklin yüz tipine uyum sağlayabiliyor olmasıdır. Yüz için mükemmel şeklin yakalanabilmesi amacıyla yüz üzerinde çeşitli ölçümler yapılmaktadır. Ancak yağlı ciltler üzerinde microblading işlemi uygulaması uzun vadede daha kötü bir görünüme yol açabileceği için pek tercih edilmez, bunun yerine pudralama yöntemi seçilebilir.

İdeal Kaş Tasarımı Nasıl Yapılıyor?

İdeal kaş tasarımı nasıl yapılıyor sorusunun ilk cevabı, daha önce de belirttiğimiz gibi yüz yapısının ve yüz hatlarının değerlendirilerek en uygun kaş şeklinin bulunmasına dayanmaktadır. Bu ideal görünümü elde etmek için yüz üzerinde çeşitli ölçümler yapmak gereklidir. Bu ölçümler, alnı ve alın genişliğini, göz yapısını, burnun yüz içerisindeki açısını, yüz yapısı ve genişliğini gözeterek yapılır. Sözgelimi, geniş alınlı bir yüz için kavisli kaş modelleri önceliklidir. Ayrıca, kaş rengi de kaş tasarımında dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesidir.

İdeal Kaş Tasarımı

En İyi Kaş Tasarımı Adresleri

En iyi kaş tasarımı yapan 10 adres için arama yapmana artık gerek yok, çünkü en iyi kaş tasarımı için adresler artık evini gösteriyor. Mr&Mrs Beauty olarak, en iyi kaş tasarımı yapan uzmanları evine ya da ofisine çağırmanı sağlamak için buradayız. Kaş tasarımı İstanbul ya da kaş tasarımı Ankara için hemen uygulamamızı ziyaret et, kaş tasarımı fiyatları hakkında bilgi al.

Kaş Tasarımı Hakkında Merak Edilenler

Kaş tasarımı, yüzün yapısı dikkate alınarak yapılır. Microblading ve kaş laminasyonu kaş tasarımında en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. 

Kaş tasarımı fiyatları, bulunulan şehre, kullanılan malzemeye ya da uzmana göre değişiklik gösterebilmektedir. Kaş tasarımı ve microblading fiyat bilgileri için uygulamamızı ziyaret et!

Mr. & Ms. Beauty ise Kaş Tasarımı uygulamasında tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri.
Kaş Tasarımı fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için hemen indir!

Open chat