Kirpiklerimizin her zaman dolgun ve uzun görünmesini isteriz. Bu noktada imdadımıza yetişen uygulamalardan bir tanesi ise kirpik lifting’tir. Son zamanlarda giderek daha da popüler hale gelen kirpik lifting yaptıranlar arasında influencer ve ünlülerin de bulunması buna katkı sağlıyor. Şimdi kirpik lifting nedir nasıl yapılır inceleyelim.  

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting, kirpiklerinin özel bir karışım uygulanarak uzun süre boyunca daha uzun, kalkık ve dolgun görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Genellikle seyrek ya da hacimsiz kirpiklere sahip olanlar tarafından tercih edilir. Kirpiklerin köklerine uygulanır ve ekstra kirpik kullanılmaz. Bu işlem, ortalama olarak 45 dakika sürer. İşlem sonrasında kirpiklerde uzun süreli bir maskara etkisi ortaya çıkar.

Kirpik Lifting Nedir
Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting, genellikle güzellik merkezlerinde, işin uzmanları tarafından yapılır. Yapılma koşullarının hijyenik, kullanılan malzemenin kaliteli olması gerekmektedir. Şimdi adım adım kirpik lifting nasıl yapılır göz atalım: 

  • İlk adımda, kirpiklerin hemen üzerine silikon bir ped yapıştırılır ve bu pedler S-M-L olarak adlandırılan farklı boyutlara sahiptir. S boyutundaki pedler daha kıvrık kirpiklere sahip olmak isteyenler için tercih edilir. Bu doğrultuda, en az kıvrım için tercih edilen ped ise L olandır.
  • Silikon ped seçilip kirpik çizgisine sabitlendikten sonra kirpikler teker terker ayrılır ve geriye doğru taranarak işleme devam edilir. Kirpikler, silikon ped üzerine sabitlenir. Ortaya çıkan bu kıvrımın uzun süre boyunca devam etmesi için üretilen solüsyonlar kirpikler üzerine uygulanır. 
  • 15-20 dakika kadar bekledikten sonra, kirpiğe bakım uygulayacak olan vitamin ve keratin takviyelerine geçilir. Bu uygulamaların arasında yine 15 dakika kadar beklenir. 
  • Yeterince bekledikten sonra, kirpiklere özel bir yağ uygulanır ve bu yağ kirpiklere uygulanan yapıştırıcının çözülmesini sağlar. 

Bazı lifting kirpik uygulamalarının son adımı, kirpikler üzerine kalıcı boya sürülmesi ile sonlanır. Bu sayede, kirpikler birkaç ay boyunca maskaraya ihtiyaç duymayacak bir hal alır.

Kirpik Lifting Evde Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting seti gibi kirpik lifting malzemeleri kullanılarak evde kirpik lifting yapılabilir. Kirpik lifting seti içerisinde kullanımına dair detaylı yönergeler bulunuyor ancak burada da kısaca bahsedelim. Ancak bu konuya geçmeden önce, kirpik lifting setlerinin kaliteli ve kullanıcıları tarafından beğenilmiş olanlarını seçmenin son derece önemli olduğunu belirtelim, nihayetinde kirpikler şakaya gelmiyor. 

Kirpik lifting setleri, ihtiyaç duyacağın tüm ekipmanları barındırıyor, ekstra olarak kalıcı kirpik boyasına sahip olan setleri seçmek ise daha avantajlı. Evde kirpik lifting için uygulanan adımlar yukarıda anlattığımız adımlarla hemen hemen aynı. Yine set içerisinden 3 farklı boyuta sahip pedler çıkıyor ve bunlar göz kapağı üzerine yapıştırılıyor. Ardından, bütün kirpikler teker teker ayrılarak ped üzerine yapıştırılıyor ve perma uygulanıyor. 8-12 dakika beklenir ve bu süre içerisinde göz üzerine şeffaf jelatin koyarak sürecin daha etkili olması sağlanabilir. Bekledikten sonra, sabitleyici uygulanır ve 10 dakika kadar beklenir. Bu aşamadan sonraki adımda, yapıştırıcı özel solüsyon ile temizlenir. Son olarak bakım yağı kullanılır ve süreç tamamlanır. Kirpiklerini boyamak istersen son adımda kirpik boyasını da uygulayabilirsin.

Kirpik Lifting Evde Nasıl Yapılır
Kirpik Lifting Evde Nasıl Yapılır?
Kirpik Lifting Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpik Lifting Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpik lifting uygulaması sırasında vitamin ve keratin takviyeleri kullanıldığı için aslında kirpiklerine bakım da yaptırmış olursun. Bu bakım yağının kirpiklerin tarafından iyice emilmesini sağlamak için de uygulamanın ardından en az 12 saat boyunca kirpiklerine su değdirmemek gerekiyor. Solüsyonun kalıcılığı için yağ içeren makyaj temizleme solüsyonları kullanmamak ve çok sıcak su kullanmamak da önemli. Bunun dışında kirpik lifting için ekstradan bir bakım önerisi bulunmuyor. 

Kirpik Lifting Zararlı Mı?

Kirpik lifting zararları nelerdir sorusu bu konu hakkında en çok merak edilenlerden bir tanesi. Peki, kirpik lifting zararlı mı

Kirpik lifting sırasında kullanılan malzemeler, kimyasal içerikli olduğu için hassas ciltler üzerinde alerjiye sebep olma ihtimali vardır, bu nedenle alerjiye yatkın hassas bir cilt ve göz yapın varsa kirpik lifting senin için riskli olabilir. Bunun dışında, kirpik lifting yaparken kullanılan malzemelerin kaliteli ve hijyenik olması son derece önemlidir, bu koşullar sağlanmadığında kirpik lifting zararlı olabilir. Çok sık bir şekilde kirpik lifting yaptırmak da zaman içerisinde kirpiklerin güçsüz kalmasına neden olabilir. Son olarak, tecrübeli ellerde dikkatle yapıldığında kirpiklerin dökülmesi riskinin de en aza indiğini belirtelim.

Kirpik Lifting Hakkında En Çok Merak Edilenler

Kirpik lifting fiyatları kullanılan malzemeye ve uygulanan işlemin detaylarına göre değişebilir. Hemen fiyat almak için uygulamamızı ziyaret et!

Kirpik lifting, doğal süreci içerisinde etkisini kaybeden bir uygulamadır ancak daha çabuk geçmesi için uzmandan yardım alınabilir ya da yağ bazlı makyaj temizleyiciler kullanılabilir. 

Kirpik lifting, ortalama olarak 2-3 ay kadar kalıcı olan bir işlemdir. Bu süre, kullanımına dikkat edilmemesi halinde daha da kısalabilir. 

Kirpik lifting, kimyasal bir işleme tabi tutularak tek tek ayrılan kirpiklerin yapıştırıcı ve özel silikon pedler yardımıyla sabitlenen kirpiklerin daha ayrık, uzun ve dolgun görünmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. 

Mr. & Ms. Beauty ise Kirpik Lifting uygulamasında tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri.
Kirpik Lifting fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için hemen indir!

Open chat