Günümüzde el ve tırnak bakımına verilen önem arttı. Öyle ki insanlar bunu bir tutku haline getirdi ve son yıllarda sayılamayacak kadar fazla tırnak trendi ortaya çıktı. Her biri ise farklı uygulama alanlarına sahip, kimi tırnak şekli, kimi tasarımı kimi de bunların hepsini gerçekleştirebilmek için uygun zemin hazırlayan manikür ile ilgili. Biz de bu trendlerden biri ile seni tanıştırmak istiyoruz; Medikal (Kuru) Manikür. Senelerdir kullanılan klasik sulu maniküre alternatif olacak yeni bir yöntem olan medikal manikür gün geçtikçe yerini sağlamlaştıracak gibi görünüyor. 

Daha önce sen de şu an kuaförlerde sıklıkla yapılan sulu manikürü deneyimlemiş olabilirsin. Fakat biz medikal manikür ile tanıştıktan sonra bir daha sulu manikür yaptırmayacağından eminiz! Medikal manikürden kısaca bahsetmek gerekirse, bu işlem klasik manikürün aksine elektrikli törpü ve başlığı değişebilen frezeler kullanılarak yapılıyor ki böylelikle çok daha temiz sonuçlar elde edilmesi sağlanıyor. Bunun yanında uygulama süresi de kısalıyor. İşlem sonunda ise daha canlı bir görünüm elde etmek için el ve tırnak yağları kullanılarak bakım yapılıyor.

Medikal Manikür Nedir?

Medikal (kuru) manikür ve pedikür, klasik manikürün aksine su kullanılmaksızın yapılıyor. Bunun avantajı ise işlem süresini azaltması. Klasik manikürde tırnak etlerinin yumuşaması için suda bekletilmesi gerekir, kuru manikürde ise böyle bir teferruata gerek duyulmuyor. Elektrikli törpü yardımıyla tırnak etlerinden kolayca kurtulabiliriz. Normal törpülemede atlanabilen kısımlar elektrikli törpü ile kolayca düzeltilebiliyor ve sana sadece temiz ve bakımlı tırnaklarını güle güle kullanmak kalıyor. 

Medikal Manikür Nedir?
Medikal Manikür Nedir?

Medikal Manikür ile Klasik Manikür Arasındaki Farklar

  • Klasik manikür yöntemine kıyasla çok daha uzun bir süre boyunca kullanılabilir.
  • Oldukça sağlıklı bir yöntemdir, çünkü her uygulamanın ardından törpü başlıkları sterilize edilir. Bu sebeple klasik manikür işleminde rastlanan sorunlardan mikrop ve mantar kapma gibi durumları yaşamazsın. Bunun yanında işlemi yaptıran bir önceki kişinin sahip olduğu herhangi bir bulaşıcı hastalık da bir sonraki kişiyi etkilemez
  • İşlem süresi neredeyse yarı yarıya iner ve saatlerce dört duvar arasına kapanmak zorunda kalmazsınız.
  • Klasik manikürde yaşanan kanama, batma problemler medikal manikür işlemi sonrasında yaşanmaz. Bu durum da şeker hastalığı olan kişiler için oldukça sevindiricidir.
  • Elektrikli törpü yardımı ile yapıldığı için çok daha estetik bir tırnak görünümüne kavuşabilirsin.
Medikal Manikür Faydaları
Medikal Manikür Faydaları

Medikal Manikür Faydaları

Uzun süre kalıcılığını koruduğu için cep dostudur. Bu uygulama öncesi tırnakları herhangi bir suda bekletme durumu olmadığı için tırnaklar yumuşamaz ve sonraki törpüleme ve şekil verme işlemlerinde tırnakta herhangi bir kırılma ve deforme olma durumu yaşanmaz. Daha sonrasında doğal içerikli yağlar ile mesaj yapıldığı için de tırnak bütünlüğü korunmuş olur. Yani aslında,medikal manikür tırnağı daha sonraki işlemlere hazırlar ve daha etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Üstelik zamandan da kazanmanı sağlar.

Medikal Manikür Fiyatı

Medikal manikür için ise ücretlendirme her salonda uygulanan işlem kalitesine ve kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilir. En sağlıklı sonucu elde etmek için işini bilen profesyonelleri tercih etmede büyük fayda var. Mr&MsBeauty ise medikal manikür uygulamasında tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri. Medikal manikür fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için hemen indir!

Open chat