Tam anlamıyla tırnak süsleme sanatı olan Nail Art, tırnakların çeşitli tekniklerle süslenmesi model verilerek ortaya çıkmasına verilen genel isimdir. Son zamanlarda adeta bir trend halini alan Nail Art aynı zamanda görünümünü tamamlamanın da güzel bir yoludur. Birçok farklı tarzda uygulanabilecek bu işlem, profesyonellerce yapıldığında en intizamlı sonuçlar ortaya çıkarılabilir.

Nail Art Nedir?

Nail art, tırnakları bakımlı göstermenin yanında günümüzde kendini ifade edebilmenin bir başka yolu olarak da gösterilebilir. Her tarza kolaylıkla uyabilen bu işlemi gerek günlük yaşantında gerekse de özel günlerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Kolay modelleri kişi kendisi de kolaylıkla yapabilirken, daha ince işçilik isteyen modelleri ise bir uzman eline bırakmak çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Günümüzde dünyada ve ülkemizde çokça tercih edilen Nail Art uygulaması tamamen kişinin isteğine göre oluşturulabilir. Seçilecek desen klasik, renkli, elegant esintiler de taşıyabilirler. Yani bu seçim sana ait. Bunun yanında kombine uyumlu olması için de nail artı tercih edebilmen mümkün.

Nail Art Nedir?
Nail Art Nedir?

Nail Art Nasıl Yapılır?

Hayalindeki tırnağa sahip olmak için bu işlemi Mr&MsBeauty gibi emin ellerde yaptırman, çok daha temiz sonuçlar elde etmeni sağlar. 

Nail art uygulamasının yapılabilmesi için öncelikle temiz ve pürüzsüz tırnaklar gereklidir. Tıpkı bir ressamın tablosunu oluşturmak için düz bir tuvale ihtiyaç duyması gibi. Bunun yanında tırnakların bakımlı ve pürüzsüz olması yapılan işlemin çok daha kalıcı olmasını da sağlar. Bunun için ilk olarak manikür uygulaması yapılmalıdır. Tırnak etleri ölü derilerinden arındırılmalı ve olması gereken form yakalanmalıdır. Daha sonra ise tırnak şekli seçilmelidir. Oval, badem, kare ya da yuvarlak yani sen nasıl istersen.  Ardından tırnaklar düzgünce kesilmeli ve törpülenmelidir. Eğer doğal tırnaklarının formu manikür ile düzeltilemiyorsa protez tırnak uygulamasına da başvurabilirsin. Böylelikle Nail Art uygulaması da başarılı olabilir. 

Tırnaklar renksiz bir cila yardımı ile boyanmalı, tırnak etlerine taşmasının engellenmesi ve küçük kazaların önüne geçilebilmesi için soyulabilen koruyucu sürülmelidir.  Böylelikle istenen pürüzsüzlük de elde edilebilir. Bunu yapmak, tırnak üzerine uygulanan desenin yapım esnasında dağılmasının da önüne geçecektir. Güzellik salonlarında bulunan ekipmanlar nail art yapılması için oldukça yeterlidir. Bunun yanında bu malzemelerin artık internet üzerinden de temin edilebilmesi mümkündür. Ojeler yardımı ile en alta istenen baz oluşturulduktan sonra tırnak süsleme fırçası yardımı ile istenen aksesuarlar ve hatta çıkartmalar eklenebilir. Öyle ki tırnaklarına ebru deseni bile yaptırabilirsin. İnce uçlu noktalama kalemi sayesinde istenen detaylar ustalıkla tırnak üzerine uygulanabilir. Sonrasında ise sim ya da daha farklı aksesuarlar ile son dokunuşlar yapılır. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra ise son katman cila sürülmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken asıl konu son kat cila ürününün kaliteli olmasıdır. Çünkü yapılan tüm iş kalitesiz bir son kat cila ile kolayca bozulabilir. Bahsedilen cila aynı zamanda hızlı kuruyabilir özelliğe sahip olmalıdır ki kişi uygulamayı tamamladıktan sonra günlük hayatına rahatlıkla dönebilsin. Bunun yanında cilanın daha rahat kuruyabilmesi için ultraviyole ışık yayan makinelerden de yardım alınabilir.

Nail Art Ne Kadar Kalıcıdır?
Nail Art Ne Kadar Kalıcıdır?

Nail Art Ne Kadar Kalıcıdır?

Nail art uygulamaların kalıcılık süresi kişinin kullanım alışkanlıklarına göre değişiklik gösterebilir. Bunun yanında işlem yaptırılan salonun kullandığı ürünler de kullanım süresini etkileyen diğer etkenler arasında sayılabilir. İşlemin kalıcılığının uzun sürmesini istersen Mr&MsBeauty gibi profesyonel adresleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsin. Bunun dışında senin de yapılan Nail Art’ın kullanım süresini uzatmak için yapabileceğin bazı şeyler tabi ki bulunmakta; ilk olarak tırnaklarına hasar verecek işleri yaparken (bulaşık yıkama gibi) eldiven kullanırsan tırnaklarını koruyabilirsin. Bunun dışında tırnaklarının parlaklığının kaybolduğunu hissettiğin zaman ince bir kat cila sürebilir işlemin süresini uzatabilirsin. Bunun dışında tırnak yeme alışkanlığına sahipsen tırnağına toplum arasında acı cila adı verilen ürünleri de uygulayabilirsin. 

Nail Art Fiyatları

Nail art için ise ücretlendirme her salonda uygulanan işlem kalitesine ve kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilir. En sağlıklı sonucu elde etmek için işini bilen profesyonelleri tercih etmede büyük fayda var. Mr&MsBeauty ise nail art uygulamasında  tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri. Nail art fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için buraya tıkla!

Open chat