En büyük yardımcılarımız, ellerimizi kimi zaman ihmal edebiliyoruz. Bazen bakımlarını aksatıyoruz ve tırnaklarımıza gereken özeni göstermiyoruz. Oysa ki ellerimiz ve tırnaklarımız görünüşümüzün tamamlayıcısı olabiliyor ve bizim hakkımızda pek çok şey söyleyebiliyorlar. Tırnaklarımıza baksak bile kimi zaman genetik sorunlarda dolayı normal tırnak görünümlerine sahip olmayabiliriz. Bakımlı tırnaklar günümüzde oldukça rağbet görmekte. Bunun yanında tırnaklarımıza verilen formlar, uygulanan renkler ve aksesuarlar da artık giydiğimiz kıyafet kadar önem taşıyor. Fakat sürekli tırnaklarla uğraşmak da vaktimizden çokça götürebiliyor. Ya da kuaförde sürekli zaman geçirmek maddi olarak bir süre sonra cebini zorlayabilir. Biz de bu sebeple seni hayatını kolaylaştıracak bir çözümle tanıştırmak istiyoruz; Protez tırnak.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak günümüzün en çok tercih edilen uygulamalarından sadece biri. Hem zamandan kazandıran hem de bütçeyi koruyan protez tırnaklar çoğu kişi için adeta bir kurtarıcı görevi görüyor. Bunun yanında tırnakları uzamayan, ya da deforme olmuş kişiler için de oldukça akıllıca bir çözüm. Protez tırnak işlemi tırnaklarını uzatamayanlar, onlara farklı formlar kazandırmak isteyenler ya da uzun süreli bakımlı görünüme sahip olmak isteyenler için eşsiz bir çözüm. Üstelik kısa bir sürede sadece jel ya da akrilik bakım malzemeleri kullanılarak yapılabilir.

Tırnak yeme alışkanlığına sahip kişiler de dilerlerse protez tırnak yaptırabilirler. Fakat bu sorun için zaten ayrı bir uygulama bulunmaktadır. Tırnak yatağında herhangi bir sorun bulunmuyorsa protez tırnak yaptırılabilir. Tırnak yatağı sorunlu ise tırnak tedavisi yaptırılması önerilir, aksi takdirde yapılan tırnak kısa bir süre sonra düşebilir.

Protez Tırnak Nedir?
Ağda Nedir?

PROTEZ TIRNAK NASIL YAPILIR? / PROTEZ TIRNAK ÇEŞİTLERİ

Protez tırnak yapım işleminin süresi istenen modele göre değişse de yaklaşık 45 dk. – 2 saat arasında değişebilmektedir. Bunun yanında bu işlem tüm tırnak çeşitleri için de uygundur. İstenilen tırnak türü yapıldıktan sonra ise tırnağın pürüzsüz durması amacıyla törpüleme işlemi yapılır. Üzerine oje sürüleceği için tırnak yüzeyinde herhangi bir dalgalanma olmamalıdır. Tüm bu işlemlerin ardından ise istenen renk oje ve cila uygulaması yapılarak kişi günlük yaşamına kolaylıkla dönebilir. 

Akrilik Tırnak

Akrilik tırnak en eski protez tırnak uygulamalarından biridir. Akrilik toz ve sıvısının birleştirilmesiyle ortaya çıkan bu işlem tırnak yiyenler için oldukça uygundur. Bunun yanında tırnağın nefes almasını sağlar ve tırnağa herhangi bir zarar vermez.

Dipping Tırnak

Dipping Tırnak, tip adı verilen takma tırnakların tırnak yapıştırıcısı ve akrilik toz pudra yardımıyla tırnağa uygulanmasına verilen isimdir. Bu işlemi akrilik tırnaktan ayıran en büyük özellik ise bu işlemde akrilik jel sıvısı kullanılmamasıdır.  

Jel Tırnak

Jel tırnak günümüzde en çok tercih edilen protez tırnak uygulamasıdır. Tırnağa takılan protez tırnağın arkasına sürülen jel sayesinde protez gerçek tırnağa sıkıca tutturulur. Daha sonra ise ultraviyole ışın yardımı ile jel sertleştirilir. Daha sonrasında tırnağa istenen şekil verilir.

Protez Tırnak Ne Kadar Dayanır?

Protez Tırnak işlemi istenen modele göre yaklaşık 2 saat sürmektedir. Tırnak uzama hızına ve kullanım alışkanlıklarına göre değişmekle beraber protez tırnaklar 4 haftaya kadar kullanılabilirler. 4 haftadan sonra ise protez tırnağın yenilenmesi gerekmektedir. Bunun sebebi tırnakların uzamasıdır. Bu süreyi işlem yapılan salonun kalitesi de aynı oranda belirler. Uygulanan işçilik ve kullanılan malzemelerin kalıcı olması protez tırnağın ömrünü uzatabilir. Bunun yanında protez tırnaklarını çıkarmak istemeyen kişiler ise periyodik bakımlarını yaptırdıkları sürece istedikleri kadar kullanabilirler. Protez tırnaklarını çıkartmak isteyenler ise herhangi bir sorun yaşamazlar.

Protez Tırnak Ne Kadar Dayanır?
Ağda Nasıl Yapılır?
Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır
Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Öncelikle evde protez tırnak çıkarma işinin hem tırnak yüzeyine hem de tırnak yatağına büyük ölçüde zarar vereceğini belirtmekte büyük fayda var. Ek olarak evde tırnak çıkarmak tırnakların soyulmasına da yol açabilir. Bu sebeple tırnakları kuaförde ya da işlemi yaptırdığın merkezde çıkarttırmak deforme oluşumunun önüne geçebilir.. Salonlarda yapılan protez tırnak çıkarma işlemi ise oldukça basittir. Bunun yanında tırnaklara herhangi kalıcı bir zarar vermez. Tırnak profesyonelleri tırnak çıkarma işlemini profesyonel malzemeler ve tırnak çıkarma sıvıları ile zahmetsizce çıkarabilirler. Tırnak çıkarıldıktan sonra ise tırnak yüzeyindeki incelme kısa bir süre sonra düzelecektir.  

Protez Tırnak Fiyatı

Protez tırnak için ise ücretlendirme her salonda uygulanan işlem kalitesine ve kullanılan ürünlere göre farklılık gösterebilir. En sağlıklı sonucu elde etmek için işini bilen profesyonelleri tercih etmede büyük fayda var. Mr&MsBeauty ise Protez tırnak uygulamasında  tercih edebileceğin en doğru adreslerden biri. Protez tırnak fiyatı hakkında çok daha fazla bilgi almak için hemen indir!

Open chat